“Besiek” w bibliotece w Kozłowie !!!

Dzień 16 czerwca 2021r. w bibliotece filialnej w Kozłowie upłynął pod znakiem dużego zainteresowania książeczką Pani Anny Błachuckiej ,,O tym, jak Besiek z Kozłowa raz wymówić ,,r” próbował ” wydanej przez Koło Gospodyń Wiejskich z Kozłowa “My Kozłowianki” w ramach projektu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego Kultura 2021-Zadanie 2. Rano uczniowie klasy czwartej z Panią Aliną Poznańską zaintrygowani plakatami informującymi o spotkaniu z autorką ,,Beśka” odwiedzili bibliotekę aby jak najwięcej dowiedzieć się o autorce i samej książce. O godz. 17-ej mieliśmy zaszczyt gościć Panią Annę Błachucką, która tak interesująco opowiadała o powstaniu tego utworu. Jest to wierszowana opowieść o losach kozłowskiego koziołka wykreowanego przez pisarkę. Ilustracje do książki wykonała Monika Woźniak. Pani Ania zainspirowała słuchaczy aby koziołek Besiek stał się maskotką promującą Kozłów. Pomysłów realizacji było bardzo wiele. Po oficjalnej części spotkania każdy uczestnik dostał książeczkę z dedykacją autorki. Na koniec na wszystkich uczestników spotkania czekał słodki poczęstunek przygotowany przez Panie KGW z Kozłowa “My Kozłowianki”. Pani Annie Błachuckiej dziękujemy za refleksję i zadumę nad tym jak ważna jest dla każdego ,,Mała Ojczyzna” a czytelników zapraszamy do bibliotek publicznych z terenu gminy do odwiedzin i wypożyczania książki ,, O tym, jak Besiek z Kozłowa raz wymówić ,,r” próbował”.

D. Machnik