Narodowe Czytanie 2021 w filiach bibliotecznych

Biblioteki filialne z terenu gminy Małogoszcz wraz z bibliotekami szkolnymi włączyły się w 10. edycję Narodowego Czytania “Moralności pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. I tak: 2 września od godziny 17.00 w bibliotece w Kozłowie czytały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich oraz czytelnicy, 3 września w bibliotece przy Zespole Placówek Oświatowych w Złotnikach spotkali się Pani Dyrektor Krystyna Świerczyńska, nauczyciele oraz czytelnicy. Na zaproszenie bibliotekarek przybył również Pan Burmistrz Mariusz Piotrowski, który wcielił się w rolę Zbyszka. W Żarczycach Dużych, gdzie współorganizatorem była Szkoła Podstawowa, Narodowe Czytanie rozpoczęło się 3 września od godziny 9.00. Uczestnikami byli: Pan Dyrektor ZPO Grzegorz Orłowski, Pani Sołtys Maria Świerczyńska, Pan Radny Henryk Cabaj, nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie z klas I-VIII oraz panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Serdecznie dziękujemy uczestnikom, którzy przyjęli zaproszenia i tak licznie przybyli na Narodowe Czytanie.

Żarczyce

Wnuk, D. Machnik, A. Stańczyk