Biblioteka Małogoszcz

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Żarczycach Dużych!

Biblioteka Publiczna w Żarczycach Dużych w dniu 02.03.2012 zorganizowała spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem dziewczynki dyskutowały o książce Lisi Harrison “Monster High. Upiorna szkoła”, która jest pierwszą częścią serii opowiadającej o przygodach uczniów szkoły w Salem. Po wakacjach do szkoły trafiają dwie nowe uczennice: Melody Craver i Frankie Stein. Melody Craver przybywa z Beverly Hills, by po operacji plastycznej rozpocząć tu nowe życie, jej rozterki miłosne nie dostarczają wiele emocji. Natomiast Frankie Stein istota stworzona w tajnym laboratorium przez ojca – Victora musi ukrywać swoje wyjątkowe pochodzenie, żeby nie ściągnąć na nią i jej bliskich niepotrzebnych problemów. Wiele innych poznanych uczennic opiera swoje życie na miłości, modnych ubraniach i wizytach w spa. Członkinie stwierdziły, że jest to ciekawa książka, tematyka potworów jest tematem na czasie, a pomysł autorki można nazwać oryginalnym, bo jej potwory są pozbawione krwiożerczych cech.

W spotkaniu brały udział: Wojarska Patrycja, Sikorska Patrycja, Zeja Aleksandra, Wrona Agnieszka, Stańczyk Kamila, Raus Angelika, Lecińska Anna, Sufin Aleksandra, Bielecka Weronika, Sadowska Paulina, Stańczyk Zuzanna.

Projekt realizowany we współpracy z Instytutem Książki.

moderator – A. Stańczyk