Światowy Dzień Słonia w bibliotece.

W dniu wczorajszym 10.08.2021r. MGBP w Małogoszczu zorganizowała dla dzieci spotkanie w ramach przypadającego na 12 sierpnia nietypowego święta jakim jest Światowy Dzień Słonia. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały wiersza J. Tuwima “Słoń Trąbalski” oraz bezbłędnie odpowiedziały na zadawane pytania dotyczące bajki. W czasie zajęć przedszkolaki zapoznały się z ciekawostkami na temat tych dużych zwierząt, wykonały kolorowe słonie z papieru, układały puzzle i kolorowały malowanki. Spotkaniu towarzyszyła wystawa o bajkowych słoniach. Na zakończenie wspólnie z opiekunami zaśpiewaliśmy piosenkę “Cztery słonie, zielone słonie”. Dziękujemy rodzicom oraz dzieciom za przybycie do biblioteki w ten piękny, upalny dzień.

M. Kot