Dzień Ziemi 🌍 oraz Światowy Dzień Książki 📖 i Praw Autorskich w filii w Złotnikach

Dzień Ziemi oraz Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w filii w Złotnikach

22 kwietnia w bibliotece zorganizowano wystawkę literatury o tematyce ekologicznej. Dzieci z klas młodszych z zainteresowaniem przeglądały oraz czytały wybrane przez siebie książki. Rozmawiały także o segregacji śmieci i innych zagadnieniach proekologicznych. Z kolei 23 kwietnia obchodzony jest jako Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Biblioteka w Złotnikach zorganizowała cykl spotkań czytelniczych z młodzieżą. Młodzi czytelnicy zostali zapoznani z ideą tego dnia. Przedstawiono im ofertę biblioteki pod hasłem “Propozycje dla młodzieży”. Zachęcano do przestrzegania przepisów prawa autorskiego oraz do częstego sięgania po książkę, dla poszerzania wiedzy, rozwoju osobistego czy po prostu – dla relaksu.

A. Świerczyńska