Przedszkolaki z PP w Małogoszczu z wizytą w bibliotece

W dniach 17 i 19 maja 2022 grupy przedszkolaków: Krasnoludki, Stokrotki, Misie i Kotki odwiedziły bibliotekę. Podczas lekcji bibliotecznej każda z grup dowiedziała się jak nazywają się poszczególne  pomieszczenia w bibliotece, zapoznały się z jej wyposażeniem (lada biblioteczna, regały z książkami, katalog, księgi inwentarzowe), pokazano i omówiono półki na których będą mogły znaleźć odpowiednie dla siebie książki i lektury. Dzieci poznały czym jest i na jakich zasadach funkcjonuje biblioteka publiczna. Rozmawialiśmy na temat traktowania i poszanowania książek. Zaprezentowany został program czytelniczy „Mała książka – wielki człowiek”, zachęcający do zapisania się do biblioteki i korzystania z jej księgozbioru. Był tez czas na głośne czytanie wierszy „Wesoła biblioteka”, „Wielki skarb” i bajki „Kicia Kocia w bibliotece” oraz na odgadywanie zagadek. Przedszkolaki prawidło poprawili tytuły utworów dla dzieci, w których Chochlik zmienił wyrazy. Niektóre dzieci już są czytelnikami naszej biblioteki, a te które nie są, obiecały, że powrócą tu z osobami dorosłymi i będą wypożyczać książki.

M.Kot