Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Małogoszczu

Spotkanie autorskie w Kozłowie

Spotkanie autorskie w Kozłowie

W dniu dzisiejszym, 17 maja 2023r. MGBP w Małogoszczu filia w Kozłowie we współpracy ze Szkołą Podstawową zorganizowała spotkanie autorskie z panem Zbigniewem Kołba. 

Tematem spotkania było Znaczenie czytania w poznawaniu otoczenia na podstawie książki “Znajdź mnie i kiedyś odwiedź”.
Na początku spotkania autor poruszył temat, jak ważny jest sen w naszym życiu. Zwrócił uwagę na wpływ grania na komputerze przed snem co powoduje pobudzenie organizmu i emocji, tym samym utrudniając zasypianie, czego efektem jest niewyspanie. Wspominał również jak ważne jest to co jemy, co wpływa na rozwój mięśni, spokojne zasypianie i zdrowy sen.
Autor na początku książki umieścił motto “Uczymy się dla siebie, a najbliższym sprawiamy radość tym, co umiemy”, które było odczytane przez chętne dzieci. Nawiązując do motta autor zachęcał do czytania książek, a ty samym zgłębiania wiedzy w nich zawartej. Rozmawiał o tym jak się uczyć, żeby się nauczyć. 
Uczniowie z uwagą słuchali gościa i aktywnie uczestniczyli w spotkaniu odgadując przygotowane dla nich zagadki. Aktywnym uczestnikom autor rozdawał zakładki do książek. 
Na koniec spotkania autor zachęcał dzieci do picia kakao, gdyż wpływa pozytywnie na pamięć i koncentrację a co najważniejsze poprawia samopoczucie. 
Spotkanie odbyło się w OSP w Kozłowie, słuchaczami byli Uczniowie klas IV-VI wraz z opiekunami.
 
J. Słabisz
 
Scroll to Top