Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki "Dialog" w Żarczycach Dużych!
Filia biblioteczna w Żarczycach Dużych w dniu 15 maja 2026 roku zorganizowała w bibliotece kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki „Dialog”.Tym razem klubowicze dyskutowali o książce Karoliny Lewestam „Strażniczka perły”.
W mroźnym świecie Zorzy i dwóch księżyców, gdzie ludzie i zwierzęta mówią jednym głosem, dzieje się coś złego. Białe tajemnicze ptaki atakują mieszkańców Tlate Hiin, a ich ofiary zapadają w dziwną śpiączkę.Główna bohaterka Kutik chce zdobyć lekarstwo i postanawia wyruszyć w długą podróż do Aralin, słynnego miasta wróżbitów. Tylko ona może ocalić swoich bliskich i odkryć, jak zatrzymać zło.
Dzielna Kutik stawia czoło przeciwnościom losu i zdobywa umiejętności, o których nie śniła…
Klubowicze z Żarczyc Dużych zachęcają do przeczytania ciekawej lektury o przyjaźni, odwadze i walce ze złem.
A.Stańczyk


