Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Małogoszczu

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki „Dialog” w Żarczycach Dużych!

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki "Dialog" w Żarczycach Dużych!

Filia biblioteczna w Żarczycach Dużych  w dniu 15 maja 2026 roku zorganizowała w bibliotece  kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki „Dialog”.Tym razem klubowicze dyskutowali o książce Karoliny Lewestam „Strażniczka perły”.

W mroźnym świecie Zorzy i dwóch księżyców, gdzie ludzie i zwierzęta mówią jednym głosem, dzieje się coś złego. Białe  tajemnicze ptaki atakują mieszkańców Tlate Hiin, a ich ofiary zapadają w dziwną śpiączkę.Główna bohaterka Kutik  chce zdobyć lekarstwo i postanawia wyruszyć w długą podróż do  Aralin, słynnego  miasta  wróżbitów. Tylko ona może ocalić swoich bliskich i odkryć, jak zatrzymać zło.

Dzielna Kutik stawia czoło przeciwnościom losu i zdobywa umiejętności, o których nie śniła…

Klubowicze z Żarczyc Dużych zachęcają do przeczytania ciekawej lektury  o przyjaźni, odwadze i walce ze złem.

                                                                                                                                  A.Stańczyk

Przewijanie do góry
Przejdź do treści