Spotkanie z książką 📖 w bibliotece w ramach Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich

W dniu 25.04.2022 grupa Słoneczka z PP w Małogoszczu odwiedziła bibliotekę. Tematem przewodnim naszych rozmów była książka i wszystko to co z nią związane (biblioteka, księgozbiór, budowa książki, zalety czytania, poszanowanie książek, czytelnicy). Przedszkolaki wysłuchały wiersza J. Brzechwy „Samochwała” oraz wspólnie wyrecytowaliśmy wiersz „Kaczka Dziwaczka”. Dzieci doskonale znają wiersze Jana Brzechwy oraz inne bajki i baśnie, bo doskonale poradzili sobie z zagadkami bajkowymi. Na zakończenie dzieci wysłuchały piosenki „Szybko” D. Wawiłow. Bardzo dziękujemy za odwiedziny oraz za przepiękny plakat 1000 powodów, by czytać, który będzie dekoracją naszej biblioteki.
                                                                                                             M. Kot