Biblioteka Małogoszcz

Spotkanie z pisarką w Żarczycach!

W Bibliotece Publicznej w Żarczycach Dużych 11.04.2016r odbyło się spotkanie autorskie z pisarką i dziennikarką Panią Barbarą Gawryluk. Na co dzień pisarka pracuje w Radiu Kraków. Najmłodsi znają jej głos z audycji Alfabet, dorośli z serwisów informacyjnych i rozmów o kulturze. Jest też tłumaczką szwedzkiej literatury dziecięcej. Spotkanie zostało zorganizowane przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Witolda Gombrowicza w Kielcach we współpracy z Instytutem Książki w Warszawie.

Autorka książek dla dzieci przyjechała do biblioteki w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Spotkanie autorskie było poprzedzone spotkaniem : Dyskusyjnego Klubu Książki, na którym klubowiczki dyskutowały o książce Barbary Gawryluk “Czarna,Klifka i tajemnice z dna morza” oraz z uczniami Szkoły Podstawowej w Żarczycach, którym na lekcjach bibliotecznych przybliżono twórczość pisarki. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 9, wszystkich zaproszonych gości powitał dyrektor Szkoły Podstawowej Pan Grzegorz Orłowski.

W pierwszej części autorka ciekawie opowiedziała o swoich książkach: „Dżok legenda o psiej wierności, „Klinika zdrowego chomika”, „Gwizdek, przygody tatrzańskiego świstaka”,”Baltic pies, który płynął na krze” „,Przedszkolaki z ulicy Morelowej”, ’’Dwa domy”,” W Zielonej Dolinie”,”Klifka, opowieść o foczce, która szukała mamy”,”Czarna, Klifka i tajemnice z dna morza”, „Zuzanka z pistacjowego domu”, ”Mali bohaterowie” oraz seria “Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” W drugiej części uczniowie zadawali pytania, na które pisarka wyczerpująco odpowiadała. Trudno było zakończyć to miłe spotkanie i mamy nadzieję ,że autorka nas kiedyś odwiedzi. Spotkanie zakończyło się rozdaniem autografów.

W spotkaniu brało udział 80 osób: uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej z Kozłowa, uczniowie,nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej w Żarczycach Dużych, bibliotekarki Miejsko-Gminnej Biblioteki w Małogoszczu dyrektor Pani Grażyna Skrobot i Pani Marta Kot, redaktor Gazety Jędrzejowskiej Pani Anna Czarnecka-Skrobot.

Dyskusyjny Klub Książki w Bibliotece Publicznej w Żarczycach Dużych działa od 2007 roku, ramach działalności klubu odbyło się już 7 spotkań z pisarzem, które biblioteka otrzymuje w nagrodę za aktywne działanie klubu. Bibliotekę odwiedzili pisarze: Ewa Nowak, Grzegorz Kasdepke, Grażyna Bąkiewicz, Renata Piątkowska ,Mara Fox, Kalina Jerzykowska i Barbara Gawryluk. Opiekunem klubu jest Anna Stańczyk.

Anna Stańczyk