VIII spotkanie literackie w Tygodniu Bibliotek 2026.
W dniu 13 maja 2026 miłośnicy literatury po raz kolejny spotkali się aby dyskutować o książkach. Naszą lekturą była książka Barbary Kosmowskiej ,,Gorzko”.
Główna bohaterka to Teresa, która ucieka z prowincji do Miasta by rozpocząć nowe, lepsze życie. Doświadcza rozczarowań, bo zderzenie z rzeczywistością bywa brutalne. Cokolwiek by nie zrobiła, kogokolwiek by nie poznała i tak skazana jest na gorzki byt. W kolejnym etapie życia Teresy poznajemy jej dwie przyjaciółki: Lucynę i Lidkę, których los też nie oszczędza. Autorka porusza problem małomiasteczkowości, plotkarstwa, zawiści oraz trudnego życia dziecka z rodziny dysfunkcyjnej, gdzie rodzice są alkoholikami. Kosmowska ukazała ogromną siłę kobiet, które wiecznie walczą o swoją niezależność i tożsamość. Serdecznie polecamy.
Półtoragodzinne spotkanie upłynęło w miłej i przyjaznej atmosferze. Dziękujemy