15 lat działalności Dyskusyjnego Klubu Książki “Dialog” w Żarczycach Dużych !

Dyskusyjny Klub Książki “Dialog” w bibliotece filialnej w Żarczycach Dużych swoją działalność rozpoczął w 2007 roku. Celem programu jest wykreowanie mody na czytanie, poprzez akcentowanie przyjemności płynących z lektury oraz promowanie aktywnego udziału w życiu literackim. W tym czasie:

-odbyło się 77 spotkań klubu

-brało udział w tych spotkaniach 705 klubowiczów

-zorganizowano 9 spotkań autorskich: Ewa Nowak 2009, Grażyna Bąkiewicz 2010, Grzegorz Kasdepke 2011, Renata Piątkowska 2012, Marta Fox 2013, Kalina Jerzykowska 2015, Barbara Gawryluk 2016, Agnieszka Frączek 2018, Zofia Stanecka 2019. Wszystkie spotkania realizowane były we współpracy z Instytutem Książki.

-15 września 2008 – Zlot Ludzi Książki w Teatrze Narodowym, Warszawa

– w 2010 – wyjazd do Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach na spektakl Ania z Zielonego Wzgórza

Moderatorem DKK jest Anna Stańczyk, bibliotekarz.

Fotorelacja – wybór

Anna Stańczyk, Ewa Nowak oraz klubowiczki DKK
Grażyna Bąkiewicz
Grzegorz Kasdepke
Renata Piątkowska
Marta Fox
Kalina Jerzykowska
Barbara Gawryluk
Agnieszka Frączek
Zofia Stanecka
Przed Teatrem im. Stefana Żeromskiego w Kielcach, 2010r.

Spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki DIALOG – wybór

Anna Stańczyk, Moderator DKK – Zlot Ludzi Książki w Teatrze Narodowym, Warszawa 2008

A. Stańczyk