Tydzień Bibliotek 2022 w Żarczycach Dużych!

Biblioteka Publiczna w Żarczycach Dużych przyłączyła się do obchodów Tygodnia Bibliotek 2022
“Biblioteka – świat w jednym miejscu”.
-09.05.2022 Członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki “Moliki książkowe” i członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki “Dialog” wykonali laurki z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek.
-10.05.2022 Bibliotekę odwiedziły przedszkolaki -grupa maluchów z wychowawczynią Marią Wieczorek. W czasie spotkania dzieci wysłuchały głośnego czytania bajki Wiesława Drabika “Piesek hau, hau,, oraz oglądały bajeczki, korzystając z wystawy książek , która była przygotowana dla nich.
-10.05.2022 Bibliotekę odwiedziły przedszkolaki-grupa starszaków z wychowawczyniami Dorotą Orłowską i Katarzyną Szczepańczyk. Dzieci wysłuchały głośnego czytania bajki Sharon Jennings “Franklin i książka z biblioteki”. Przedszkolaki bardzo były zainteresowane wystawą książek , które były dla nich przygotowane, jak również szukali książek na półkach. Dzieci wykonały również piękne prace plastyczne- narysowali bibliotekę.
-11.05.2022 Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki ‘’Moliki książkowe. Klubowicze dyskutowali o książce Lotta Olsson „Maskarada”.
Lotta Olsson pokazuje, że świat nie jest pokryty białą lub czarną farbą. Jest również pełen szarości i zadaniem każdej osoby jest zastanowienie się co będzie w danej sytuacji lepsze.
-12.05.2022 Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki „Dialog”. Członkowie dyskutowali o książce Magdaleny Witkiewicz ‘’Banda z Burej. Tajemnica gwiazdy morza.”
Główny bohater Julek razem z przyjaciółmi z bandy rozpoczyna letnie półkolonie w lokalnej restauracji. Gdy stosy pysznych naleśników piętrzą się na talerzach, a smakowite zapachy rozchodzą się po kuchni, grupka rezolutnych dzieci zaczyna odkrywać tajemnice restauracji……
Do tego wszystkiego Jurek i jego przyjaciele muszą przygotować latem zadanie domowe i dowiedzieć się czegoś więcej o swoich bliskich oraz o rodzinnych relacjach. Jakie tajemnice skrywają przodkowie? I czy warto rozpamiętywać przeszłość, by odnaleźć swoje korzenie?
Banda z Burej znów rozpocznie śledztwo na własną rękę.
Bo czym byłaby przyjaźń bez odrobiny szaleństwa?
Autorka książki Magdalena Witkiewicz udowadnia, że rozumie współczesne dzieci jak mało kto. Klubowicze zachęcają do przeczytania ciekawej lektury!
13.05.2022– Została zorganizowana wystawa książek regionalnych.
– członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki „Dialog” i członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki „Moliki książkowe” głośno czytali swoim kolegom i koleżankom utwory regionalnych pisarzy :Anny Błachuckiej, Pelagii Tomczyk i Stanisławy Szymkiewicz.
-odsłuchanie pięknej gwary ludowej z płyty CD „Widok z kalenicy. Pogwarki z Jarkowej Góry ‘’ autor: Anna Błachucka, czyta: Ewa Siudajewska.
                                                                                                                                 A.Stańczyk