DKK “Dialog” w Żarczycach Dużych!

W dniu 20.06.2023 Biblioteka Publiczna w Żarczycach Dużych zorganizowała spotkanie  Dyskusyjnego Klubu Książki “Dialog”. Tym razem klubowicze dyskutowali o książce Davida Almonda “O chłopcu, który pływał z piraniami”.

Główny bohater Stanley Potts chłopiec wychowywany po śmierci rodziców przez wujostwo: Wujka Erniego i Ciocię Annie. Tych dwoje ludzi byli dla niego jak zupełnie nowa mama i nowy tata. Po zamknięciu lokalnej stoczni wujek chłopca  stracił pracę i postanawia otworzyć małą fabrykę konserw i zatrudnia bratanka jako głównego pomocnika. Chłopiec pracuje  i widzi pozytywne aspekty nowej życiowej  roli  niestety fabryka upada. Następnie Stanley Potts znajduje pracę w wesołym miasteczku tam poznaje wiele przedziwnych osób, uczy się samodzielności i odnajduje przyjaźń.

Najważniejszym wydarzeniem dla niego jest spotkanie z wielkim mistrzem pływania z piraniami Panchem Pirellim.

Książka “O chłopcu, który pływał z piraniami” jest bardzo interesująca zarówno dla młodzieży jak i osób dorosłych, główny bohater pokonuje wiele trudności starając się spełnić swoje marzenia.

Klubowicze z Żarczyc Dużych polecają lekturę na wakacje.

A.Stańczyk