Dyskusja o książce – DKK Żarczyce Duże

Biblioteka Publiczna w Żarczycach Dużych w dniu 8.03 2019 zorganizowała spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki “Moliki książkowe”. Tym razem dyskutowano o książce Lidii Miś “W pewnym teatrze lalek”.
Do teatru lalek przybywa nowa marionetka Perełka. Jest niedoświadczona i nigdy nie występowała na scenie. Do roli aktorki pomagają jej przygotować się nowi przyjaciele: Kamila, Babcia, Miś i Kaczka. Plejada marionetek, jawajek i pacynek wiedzie na pozór beztroskie życie, co rusz wcielając się w nowe kreacje. Okazuje się jednak, że aktorstwo niesie ze sobą wiele wyzwań, a teatr jest czymś więcej niż pracą-jest całym ich światem.

Książka “W pewnym teatrze lalek” w sposób zabawny, a zarazem wzruszający opowiada o kształtowaniu charakteru i przynależności do grupy. To opowieść o budowaniu własnej tożsamości, rozpoznawaniu emocji oraz o otwartości na potrzeby innych.
Klubowicze z Żarczyc zachęcają do przeczytania tej książki.
Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.

Projekt realizowany jest we współpracy z Instytutem Książki.
A.Stańczyk