Dzień Gumowej Kaczuszki w Żarczycach Dużych !

Biblioteka Publiczna włączyła się do obchodu Dnia Gumowej Kaczuszki w dniu 13.01.2022 roku.
Gumowa kaczuszka to zabawka, która przyczyniła się do rozwoju małych dzieci. W naturalny sposób łagodzi strach przed wodą i zanurzeniem w niej, a gładka faktura, jasny kolor oraz piskliwy dźwięk wyostrzają zmysły.
W tym dniu odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki “Moliki książkowe” oraz Dyskusyjnego Klubu Książki “Dialog”. Klubowicze przynieśli na spotkanie gumowe kaczuszki i opowiadali o swoich przygodach z kaczuszkami, wspomnienia wprowadziły do spotkania wesoły, miły i zabawny nastrój.
W drugiej części spotkania członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki “Moliki książkowe” czytali głośno książkę Teodora Cedry “Ach, te zwierzaki Kaczuszka”, natomiast członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki “Dialog” czytali głośno “Brzydkie kaczątko” H. Ch. Andersena.
W dalszej części spotkania klubowicze wykonywali pracę plastyczną: pokoloruj kaczuszkę.
W bibliotece została również zorganizowana wystawa książek o kaczuszkach, które można było wypożyczyć do domu. Dzieci , które w tym dniu odwiedziły bibliotekę otrzymały kolorowankę “Kaczuszka”
                                                                                                                A. Stańczyk