Dzień Kobiet w Żarczycach Dużych!

“Na Dzień Kobiet – aforyzm zamiast róży” tym hasłem Biblioteka Publiczna w Żarczycach Dużych zatytułowała akcję, która była skierowana do czytelniczek z okazji ich Święta 8 Marca.
Czytelniczki, które w dniu 8 marca przyszły do biblioteki losowały z pudełka z napisem Aforyzmy kolorowe karteczki, na których były wypisane sentencje wypowiedziane przez znanych pisarzy m.in:
Witold Gombrowicz
“Brzydkie kobiety czasem bardziej uderzają do głowy niż ładne, gdy się podchodzi do nich zbyt blisko”
Ignacy Józef Kraszewski
“Gdzie kilka kobiet weźmie się za sprawę jednej, tam żaden mężczyzna pochlebiać sobie nie może, aby im mógł stawić czoło”
Juliusz Słowacki
“Kobieta rodzi się gwiazdom podległa i kwiatom”
Stanisław Ignacy Witkiewicz
“Prawdziwa kobieta nie jest zła ani dobra, jest kobietą- to wystarcza, a winni są zawsze tylko i jedynie mężczyźni”
Wolter
“Kobieta umie dochować tajemnicy. Tajemnicy swojego wieku”
Stanisław Wyspiański
“Tajemnicą jest kobieta”

Wymienione aforyzmy, jak wiele innych jeszcze przez pewien czas będą dostępne w bibliotece. Serdecznie zapraszam czytelników.
W bibliotece była również zorganizowana wystawa książek biograficznych o znanych kobietach.

A. Stańczyk