Dzień Kota w bibliotece w Złotnikach

Dnia 17 lutego odbyła się w Bibliotece Szkolnej oraz Publicznej impreza czytelnicza z okazji Dnia Kota. Dzieci z klas I-III wzięły udział w konkursie recytatorskim pod hasłem “Kot przyjacielem dzieci”. Uczniowie klasy IV zaprezentowali młodszym kolegom ze szkoły oraz przedszkolakom baśń “Kot w butach” wg Ch. Perrault. Oprawę plastyczną imprezy stanowiły wystawka książek o kotach oraz plansze z ciekawostkami o tych miłych zwierzątkach. Dzieci z uwagą wysłuchały pogadanki o życiu, zwyczajach kotów oraz nauczyły się, jak dbać o nie. Wszyscy uczestnicy konkursu recytatorskiego otrzymali drobne upominki (zakładki, kotki wykonane techniką origami), zaś zwycięzcy nagrodzeni zostali książkami i dyplomami. Czytelnicy opuszczali Bibliotekę zadowoleni, z uśmiechem na twarzach.

A. Świerczyńska