Dzień Pisarzy i Pisarek w Żarczycach Dużych!

W dniu 3.03.2023 Biblioteka Publiczna w Żarczycach Dużych wspólnie z Zespołem Placówek Oświatowych w Żarczycach Dużych zorganizowała Dzień Pisarzy i Pisarek. W tym dniu bibliotekę odwiedziły przedszkolaki:
-grupa maluchów z wychowawczynią Marią Wieczorek
-grupa starszaków z wychowawczynią Dorotą Orłowską
Pani Justyna Włodarczyk-pedagog szkolna głośno czytała przedszkolakom wiersz Jana Brzechwy “Na straganie”, potem była analiza treści wiersza. W dalszej części spotkania została zorganizowana zabawa ruchowa nawiązująca do treści wiersza: dzieci otrzymały ilustracje warzyw i kiedy usłyszały nazwę swojego warzywa podskakiwały. Na zakończenie przedszkolaki wyciągały losy i odpowiadały na nie, a w nagrodę otrzymywały słodycze.
W tym dniu bibliotekę też odwiedzili uczniowie z klas 1-3 oraz uczniowie z klas 4-8 czytali wiersze Marii Konopnickiej, Jana Brzechwy, Juliana Tuwima oraz Wisławy Szymborskiej oraz brali udział w losowaniu pytań a za prawidłową odpowiedź była nagroda-słodycze.

A. Stańczyk