Grzegorz Rak z wizytą w bibliotece

Pisarz Grzegorz Rak z najnowszą książką “Puzzle polskie”.
W trzecim dniu TB Grzegorz Rak odwiedził małogoską bibliotekę. Powodem wizyty była jego najnowsza książka “Puzzle polskie”, wydana w kwietniu 2023r. Kolejna powieść G. Raka jest swoistą wyprawą przez pokolenia, od współczesności w głąb naszej historii. Pisarz pokazuje dwa występujące obok światy: Dworek i Chata. Na przestrzeni wieków te dwa byty wzajemnie przenikały się, oddziaływały na siebie, inspirowały. Z pisarzem i jego powieścią odbywamy wielowątkową podróż w poszukiwaniu nowych korzeni. Otrzymujemy obraz społeczeństwa z perspektywy lokalnej, także pewną projekcję sytuacji niemal idealnego, lokalnego środowiska. Należy też wspomnieć, że bohaterowie jego powieści są ludźmi targanymi emocjami, namiętnościami, wśród których miłość pokazana zupełnie nieplatonicznie wybija się na pierwszy plan.
Zapraszamy naszych czytelników do wypożyczeń. Dziękujemy również Panu Józefowi Lasek – Prezesowi Stowarzyszenia “Senior” w Małogoszczu za nabycie książki G. Raka i możliwość udostępniania jej wśród seniorów.
Panu Grzegorzowi dziękujemy za miłą wizytę oraz życzenia z okazji Dnia Bibliotekarza 🥰🥰🥰
M. Kot