Kobiecy Dzień Poezji w Złotnikach

Dnia 21 marca odbyło się w bibliotece publicznej w Złotnikach spotkanie dorosłych czytelniczek pod hasłem “Kobiecy Dzień Poezji”. Celem spotkania było czytanie poezji z racji trwającego Roku Wisławy Szymborskiej oraz Światowego Dnia Poezji. Uczestniczki poznały bliżej sylwetkę poetki, wysłuchały piosenek do jej tekstów różnych wykonawców. Każda z pań czytała wylosowany przez siebie wiersz a także wyrażała refleksje na jego temat. Dużo satysfakcji dostarczyło czytanie krótkich humorystycznych form literackich, tj. limeryki, lepieje, altruitki oraz wspólne tworzenie własnych, odnoszących się do lokalnych miejscowości. Uwieńczeniem spotkania było wręczenie zakładek do książek inspirowanych wyklejankami W. Szymborskiej. Oto wycinek wspólnej twórczości:

W Złotnikach
kije na patykach

W Małogoszczu
garnek barszczu

W Lipnicy
bogaty dziad w piwnicy

Dla Mniszka
pełna kiszka

W Wygnanowie
dość po słowie

Żarczyce
Konarskiego rocznice

Dziekujemy wszystkim paniom za udział w spotkaniu.

A. Świerczyńska