Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w Złotnikach i Żarczycach Dużych

Z okazji Dnia Postaci z Bajek obchodzonego 5 listopada w Bibliotece Publicznej w Żarczycach Dużych klubowicze Dyskusyjnego Klubu Książki ”Moliki książkowe”  głośno czytali  bajki, korzystając z wystawy bajek, którą wcześniej przygotowali. Następnym poleceniem dla dzieci było:  Masza  i Niedźwiedź – Czytam i układam, poczytaj o swoich ulubionych bohaterach i baw się pięcioma układankami, każda składa się z trzydziestu elementów.

W dalszej części spotkania były zagadki m.in:

-Chociaż kłopoty z wilkiem miała wyszła z opresji zdrowa i cała.

(Czerwony Kapturek)

-Jakie imiona mają braciszek i siostrzyczka,którzy w lesie spotykają chatkę z piernika.

( Jaś  i Małgosia)

-Jaka to dziewczyna, ma roboty wiele,a na wielkim balu gubi pantofelek.

(Kopciuszek)

-Jak wyjaśnić imię Królewna Śnieżka?

-Co sprzedawała Dziewczynka z Zapałkami?

-Która z bajek, uczy nas, że nie można ufać nieznajomym?

-Jaka bajka uczy nas, by nie kłamać?

-Ilu krasnoludków spotkała Królewna Śnieżka?

-Z czego wykonany był najbezpieczniejszy domek w bajce “Trzy świnki”?

-Która z bajek uczy nas, by zawsze słuchać rodziców?

Wszystkie dzieci, które w tym dniu odwiedziły bibliotekę otrzymały kolorowanki m.in:

-Pokoloruj Śnieżkę zgodnie ze wskazówkami.

-Znajdź takie same krasnale i pokoloruj je.

-Która z wymienionych postaci nie pasuje do baśni”Królewna Śnieżka”?.

-Dorysuj smakołyki, jakie pojawiły się na stole po wypowiedzeniu słów:stoliczku, nakryj się!.

-Połącz kropki,żeby dokończyć rysunek osiołka.Pokoloruj go najładniej, jak potrafisz.

-Pomyśl, jakie życzenie mogłaby spełnić dla ciebie złota rybka.Pokoloruj obrazek.

-Jaką fryzurę nosiła Roszpunka? Dokończ rysunek, a potem go pokoloruj.

-Otocz pętelką zwierzęta występujące w baśni “Czterej muzykanci z Bremy”.

-Pokoloruj chatkę muzykantów.

Dzień Postaci z Bajek zorganizowano również w Złotnikach. Dzieci przebrały się za ulubione postacie bajkowe. W tym dniu było kolorowo i bajkowo. Dzieciom dopisywały świetne humory.

A. Stańczyk, B. Wnuk