Mikołajkowe spotkanie Dyskusyjnych Klubów Książki !

W dniu 6.12.2023 Biblioteka Publiczna w Żarczycach Dużych zorganizowała Mikołajkowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki “Moliki książkowe” oraz Dyskusyjnego Klubu Książki ”Dialog”. Tym razem członkowie Dyskusyjnych Klubów Książki pogłębiali swoją wiedzę o zwierzętach na podstawie książki Agnieszki Graclik “Dziki poradnik przetrwania”.

Agnieszka Graclik to zoolożka, edukatorka i popularyzatorka nauki, która pasjami kolekcjonuje ciekawostki przyrodnicze. O stworzeniach wszelkiej maści opowiada z niekłamanym zachwytem i entuzjazmem, który udziela się czytelnikowi. Z lekkością i humorem oswaja tematy budzące wstręt i niepokój: pomaga pokochać mrówkę, zrozumieć świerszcza, a nawet zaakceptować pająka.

“Dziki poradnik przetrwania” to   jest wspaniały zbiór ciekawostek o zwierzętach. W przyrodzie jeśli jesteś mały, musisz kombinować, inaczej cię zjedzą. Walka o przetrwanie to nieskończone pokłady kreatywnych rozwiązań zwierzęta nauczyły się bycia niewidzialnymi, uciekać do nor, jam, dziupli, do wody,po drzewach, gubiąc przy tym ogony czy skórzane wdzianka, udają większych, groźniejszych, jadowitych, trujących lub martwych.

Klubowicze z Żarczyc Dużych polecają ciekawy poradnik- Agnieszki Graclik “Dziki poradnik przetrwania”.

A. Stańczyk