Promocja tomiku wierszy Pelagii Tomczyk pt. “Barwy dnia”

W dniu 08.06.2018r. w sali widowiskowej Domu Kultury w Małogoszczu odbył się wieczór promujący pierwszy tomik poezji Pelagii Tomczyk “Barwy dnia”. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Małogoszczu, dzięki wsparciu finansowemu z Urzędu Miasta i Gminy wydała tomik poezji. Zdjęcia wykonał Grzegorz Szymański, część zdjęć pochodziła z arch. rodzinnego pisarki. Na spotkanie przybyła również rodzina pisarki: dzieci oraz wnuki, które recytowały wiersze i śpiewały pieśni.

Wieczór uświetniła wystawa prac plastycznych Pani Zofii Świerczyńskiej z Bocheńca.

Pani Pelagia była bardzo wzruszona. Publiczność dopisała. Były gromkie brawa, odśpiewano 100 lat… oraz kwiaty z gratulacjami. Na zakończenie każdy z uczestników spotkania otrzymał książkę pani Peli z autografem.

M. Kot