Spotkania autorskie z Ewą Kołodziejczyk – Małogoszcz

W dniu dzisiejszym (09.06.2022) odbyły się spotkania autorskie z p. Ewą Kołodziejczyk, autorką i ilustratorką książek dla dzieci o przygodach jaszczurki Cziczi 🦎 Pisarka jest również prezesem Stowarzyszenia Żar Serca wspierającego leczenie, rehabilitację i edukację dzieci niepełnosprawnych z całej Polski. Na spotkaniu z uczniami klas I-III SP w Małogoszczu opowiedziała skąd się wziął pomysł na napisanie trzech książek, zapoznała z postaciami występującymi w utworach i ich przygodach oraz pomaganiu chorym dzieciom. Autorka poprzez akcję “Pomaganie przez czytanie” promuje czytelnictwo i zachęca wszystkich do dzielenia się dobrem. Na zakończenie p. Ewa poinformowała o możliwości wzięcia udziału w konkursie “O złote pióro i pędzel”. Szczegóły na stronie www.zarserca.pl oraz w bibliotece w Małogoszczu. Był również czas na wspólne zdjęcie oraz rozdanie dedykacji do zakupionych książek. Książki o przygodach jaszczurki Cziczi dostępnie również do wypożyczenia w bibliotece publicznej oraz szkolnej. Dziękujemy p. Ewe oraz uczniom i ich wychowawcom za wspólnie spędzony czas. Serdeczne podziękowania składam dla p. Dyrektora DK za udostępnienie sali na dzisiejsze spotkania.