Spotkania DKK w Żarczycach Dużych

W dniu 21.06.2022 odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki “Dialog”, członkowie klubu dyskutowali o książce Lauren St John “Kat Wolfe prowadzi śledztwo”.
Kat przeprowadza się ze swoją mamą weterynarz do rajskiego miasteczka Bluebell Bay. Dwunastolatce bardzo podoba się nowy dom, jednak zamieszkanie w nim wiąże się z przygarnięciem dzikiego kota.
Kat również zaczyna opiekować się domowymi zwierzętami sąsiadów, by dorobić do kieszonkowego i wówczas okazuje się, że ciche, spokojne miasteczko skrywa wiele złowrogich sekretów.
Tajemnicze zniknięcie jednego z sąsiadów nakłania dziewczynkę do rozpoczęcia śledztwa, w którym pomaga jej nowa przyjaciółka Harper Lamb. Dochodzenie szybko okazuje się jednak śmiertelnie niebezpieczne.

Biblioteka Publiczna w Żarczycach Dużych w dniu 22.06.2022 zorganizowała spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki “Moliki książkowe”. Tym razem członkowie klubu głośno czytali opowiadania Renaty Piątkowskiej “Biuro detektywistyczne. Dziurka od klucza” m.in: Dziurka od klucza, Pozory mylą, Duchy, Pierścionek, Odciski palców, Łapać złodzieja. Klubowicze uwielbiają zagadki, więc było dużo emocji. Analizowaliśmy fakty i wyciągaliśmy wnioski, świetnie się przy tej książce bawiąc.

Klubowicze z Żarczyc zachęcają do przeczytania ciekawych lektur w czasie wakacji.

A. Stańczyk