Spotkanie autorskie w Żarczycach Dużych!

W Bibliotece Publicznej w Żarczycach Dużych w dniu 30.03.2023  w ramach działalności  Dyskusyjnych Klubów Książki odbyło się spotkanie autorskie z Robertem Gondkiem – podróżnikiem i fotografem.

Robert Gondek jest zafascynowany Afryką jej kulturą, ludźmi, przyrodą i górami. Prowadzi  projekt „W drodze na najwyższe szczyty Afryki” mający na celu zdobycie najwyższych szczytów i miejsc w każdym afrykańskim kraju.

W październiku 2017 roku wydał książkę/album fotograficzny dokumentujący wędrówki na najwyższe góry w Afryce. To wspomnienie podróży na afrykański kontynent oraz dokumentacja oryginalnego pomysłu zdobycia najwyższych szczytów wszystkich państw afrykańskich.

W lutym 2021 roku opublikował też ”Poradnik przed podróżą do Afryki” w formie e-booka.

Robert Gondek odwiedził 20 afrykańskich krajów o czterech z nich opowiedział  i wyświetlał przeźrocza na spotkaniu w bibliotece.

Tytuł spotkania:

Spotkanie a Afryką-Tanzania, Kenia, Uganda, Rwanda.

Była to opowieść o najwyższych afrykańskich górach i o ich różnorodności. Zobaczyliśmy pokryte lodowcami Kilimandżaro i Mount Kenya. Odbyliśmy spacer po niezwykłych Górach Księżycowych w Ugandzie, następnie zobaczyliśmy najwyższy szczyt Rwandy i szympansy w Ugandzie. Podziwialiśmy afrykańskie parki narodowe, pełne słoni, lwów, zebr, hipopotamów i przepięknych kolorowych ptaków. Odwiedziliśmy też masajskie wioski w Tanzanii.

W spotkaniu brali udział klubowicze Dyskusyjnego Klubu Książki „Dialog”, klubowicze Dyskusyjnego Klubu Książki „Moliki książkowe” ,nauczyciele i uczniowie klas 4-8 Szkoły Podstawowej w Żarczycach Dużych, Dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Małogoszczu Pani Marta Kot.

Spotkanie zostało zorganizowane przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Kielcach, dofinansowane ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

A. Stańczyk