Spotkanie autorskie z Grzegorzem Rakiem

24 kwietnia w DKu odbyło się spotkanie z Grzegorzem Rakiem, autorem dramatów, opowiadań i powieści. Obecnie mieszka w Skarżysku-Kamiennej, dzieciństwo spędził w Rzeczniowie, związany również z Małogoszczem. W czasach studenckich pisarz działał w Niezależnym Zrzeszeniu Studentów, prowadził nieformalny kabaret, a także był pomysłodawcą premier studenckich w Teatrze imienia Stefana Żeromskiego w Kielcach. Pracował w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach i Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach.
W swoim dorobku Grzegorz Rak ma dramaty, między innymi „Nasze święto” (2004), powieść „Miłość w Rzeczniowie” (2018), „Fotografia” (2019), „Opowiadania nie tylko mazurskie” (2021), czyli zbiór zawierający cykle opowiadań: „Opowiadania mazurskie”, „Święta” i opowiadania luźne, a wśród nich „Nareszcie w domu”.
Podczas spotkania miała miejsce promocja najnowszej powieści pt. “PUZZLE POLSKIE” , autorowi towarzyszyli przyjaciele: Maciek Jóźwik – gitara i wokal, Marek “Babcia” Dubeltowicz – gitara, harmonijka i wokal. “Ostatnie takie trio” zabrało widzów w bluesowo – literacki świat. PUZZLE POLSKIE to próba ukazania społeczeństwa z punktu lokalnego. Mówią o stosunku człowieka do Boga, sił natury i relacjach międzyludzkich. Organizatorami spotkania byli: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Małogoszczu oraz Dom Kultury w Małogoszczu. Dziękujemy pisarzowi, artystom muzykom oraz niezawodnej publiczności.
M. Kot