Spotkanie DKK w Kozłowie

W dniu 4 marca 2024 r w Bibliotece w Kozłowie odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Omawiana była publikacja “Życie na pełnej petardzie czyli wiara, polędwica i miłość” dziennikarza Piotra Żyłki.
W inspirującej rozmowie z Piotrem Żyłką ks. Jan Kaczkowski zdradza skąd czerpać tak ogromną energię do życia. Ksiądz Jan Kaczkowski – doktor teologii, który nie lubi katolicyzmu kucanego. Założyciel hospicjum w Pucku, który uczył lekarzy jak rozmawiać o śmierci z pacjentami. W dzieciństwie nie chodził na religię. Mówi o sobie, że jest onkocelebrytą, czyli człowiekiem znanym głównie z tego, że ma raka. Znany tak naprawdę z optymistycznego podejścia i wielkiej miłości do świata, którą dzieli się poprzez swoje opowieści.
O swoim życiu i polskim Kościele mówi z odwagą i dystansem osoby, która pokonała własny strach. Wzruszające do łez świadectwo człowieka, który wie, że być może nie zostało mu wiele czasu. “Sześć miesięcy. A ponad to każdy miesiąc będzie sukcesem i cudem”. – fragment wypowiedzi ks. Jana Kaczkowskiego. O tym skąd pochodzi i dlaczego został księdzem. Co go inspiruje i jak radzi sobie z chorobą. A przede wszystkim o tym, jak mimo niepowodzeń i kłopotów nigdy nie stracić wiary i nadziei. Szczerze polecamy.

J. Słabisz