Spotkanie z Małgorzatą Wardą w Kozłowie

21 maja 2024r. w Filii Bibliotecznej w Kozłowie odbyło się spotkanie autorskie z Małgorzata Wardą, polską pisarką, rzeźbiarką, malarką i autorką tekstów piosenek. Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych. Wielokrotnie nagradzaną laureatką w konkursach polskich i międzynarodowych.
Jej prozatorskim debiutem była książka “Dłonie” wydana w 2005 roku. Najbardziej znanymi książkami autorki są: “Ominąć Paryż”, “Środek lata”, “Dziewczyna z gór”, “Ta, którą znam” oraz “5 sekund do IO”.
Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Pani Małgorzata jest osobą bardzo ciepłą i sympatyczną. Barwnie i ciekawie opowiadała o swoim życiu i twórczości. O pierwszych próbach literackich w szkole, o debiucie książki “Dłonie” jak również kulisy powstania trylogii “Dziewczyna z gór”. Autorka odsłoniła przed czytelnikami motywy powstawania powieści niełatwych w odbiorze, podejmujących trudne tematy, jak porwania i zaginięcia dzieci. Do swoich powieści przygotowuje się bardzo starannie, zbierając informacje od różnorakich fachowców m.in. psychologów, jasnowidzów czy funkcjonariuszy policji.
Publiczność chętnie zadawała pytania. Między autorką a słuchaczami nawiązał się dialog. Pod koniec spotkania p. Warda umieściła wpis do pamiątkowej kroniki bibliotecznej.
Spotkanie zostało zorganizowane w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki przy współpracy Instytutu Książki i Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Witolda Gombrowicza w Kielcach. Serdecznie dziękujemy.
J. Słabisz2