Światowy Dzień Kota w Bibliotece w Złotnikach

Dnia 17 lutego Biblioteka szkolna, wspólnie z Biblioteką Publiczną w Złotnikach, zorganizowała Święto Kota. Ogłoszony został konkurs plastyczny pod hasłem „Mój kot” dla uczniów klas I – III . Zadanie polegało na wykonywaniu dowolną techniką prac plastycznych, które przedstawiają postać kota. Wpłynęły 24 piękne, pomysłowe prace. Atrakcją Dnia Kota był program przygotowany przez uczniów z klasy trzeciej SP w Złotnikach oraz Panią z Biblioteki Publicznej. Celem spotkania było przybliżenie zasad postępowania z kotami oraz przedstawienie sylwetek kotów literackich. Widzowie z klas I – III oraz grup przedszkolnych, z wielkim zainteresowaniem obejrzeli prezentację „Koty w literaturze” a także inscenizowane wierszyki o kotkach. Podsumowaniem spotkań w bibliotece były wspólne fotografie. Zachęcono także wszystkie dzieci do częstego odwiedzania biblioteki oraz czytania książek.

B. Wnuk, U. Madej