Światowy Dzień Kota w Żarczycach Dużych!

Biblioteka Publiczna w Żarczycach Dużych w dniu 17.02.2021 zorganizowała Święto Kota.

Dla dzieci zostały przygotowane książki o kotach m.in:

– “Nasi ulubieńcy. Koty i Kociaki” to książka, w której najmłodsi czytelnicy mogli znaleźć odpowiedzi na pytania: jak dokonać wyboru kota, którego temperament i wymagania będą odpowiadały naszym oczekiwaniom i jak opiekować się kociakiem i dorosłym kotem, by nasz przyjaciel był szczęśliwy.

– “Koty świata “to książka z której dzieci mogły poznać 40 najbardziej znanych ras kotów. Dzięki niej dowiedziały się jak powstała dana rasa jej cechy charakteru i wyglądu .

– “Kicia Kocia. Co z tymi śmieciami” z tej książeczki od Kici Koci i jej babci dzieci nauczyły się  jak należy w kuchni segregować śmieci.

– “Chory kotek i inne wiersze” z tej książeczki dzieci się dowiedziały czym może skończyć się  łakomstwo czyli brak umiaru w jedzeniu i piciu.

– “Zabawy z bajkami. Kot w butach” dzieci zapoznały się z treścią bajki oraz otrzymały polecenia do wykonania :

1. Znajdź drogę, którą kot dotrze do królika.

2.Przyjrzyj się rysunkom i powiedz, jakiego rysunku brakuje w czwartym rzędzie.

3.Dokończ rysunek tak, jak pokazują niebieskie linie,  następnie pokoloruj go.

A. Stańczyk