Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w Żarczycach Dużych

23 kwietnia ustanowiony jest przez UNESCO jako Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Jest to również święto wszystkich czytelników, bibliofilów i miłośników książek.

Biblioteka Publiczna w Żarczycach Dużych w tym roku dołączyła do grona instytucji świętujących Dzień Książki i Praw Autorskich.

W dniu 23 kwietnia w bibliotece odbyły się następujące spotkania:

– Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki “Moliki książkowe”. Klubowicze wysłuchali głośnego czytania bajki Ross Montgomery “Dom babci”.

– Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki “Dialog”. Klubowicze dyskutowali o książce Małgorzaty Musierowicz “Mc Dusia” oraz głośno czytali wybrane fragmenty książki.

– Spotkanie z przedszkolakami z grupy maluchy. Dzieci wysłuchały głośnego czytania bajki Urszuli Kozłowskiej “Kangurek”.

Na zakończenie  wszyscy uczestnicy spotkań otrzymali  pamiątkowe zakładki  do książek.

A. Stańczyk