Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Małogoszczu

Tato, opowiedz mi bajkę!

W Dniu Ojca 23.06.2021 filia biblioteczna w Żarczycach Dużych zorganizowała spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki „Moliki książkowe”. Dziewczynki na to spotkanie wybrały dowcipną książkę mistrza czeskiego humoru Sveraka Zdenka „Tato, ta ci się udała”.

Pewnego dnia mama Petrzika i Petruszki wzięła głęboki oddech i powiedziała:

-Nie gniewaj się ,tato, ale ja też chodzę do pracy, a oprócz tego piorę, prasuję, szyję, zmywam naczynia, ścieram kurze, odkurzam dywany, odprowadzam Petrzika do przedszkola, robię zakupy i chodzę na wywiadówki, smaruję sobie maszynę do szycia, czyszczę buty, noszę płaszcze do pralni i odbieram je stamtąd, i nie mam nawet czasu pójść do fryzjera, żeby ci się podobać, i tak sobie myślę, że mógłbyś przejąć ode mnie chociaż opowiadanie bajek na dobranoc, co ty na to?

Tata dzieci na początku w ogóle nie potrafił się do tego zabrać. Nie wiedział skąd bierze się jego twórcza niemoc. Chciał spać, ale nie mógł, bo wciąż próbował wymyślić dobrą bajkę. Wkrótce udało mu się za sprawą pewnego zbiegu okoliczności odnaleźć powód własnego braku pomysłowości w tym temacie.

Winą obarczył swoje pochodzenie. Wytłumaczył sobie, że nie potrafi opowiadać bajek bo wychował się w brzydkim pozbawionym kolorów mieście – dalekim od wizji bajkowej krainy. Wyruszył więc w podróż, żeby odnaleźć odpowiedź na swoje pytanie…..

Członkinie Dyskusyjnego Klubu Książki  z Żarczyc  zachęcają do przeczytania ciekawej lektury w czasie wakacji.

A. Stańczyk

Scroll to Top