Tydzień Kultury Języka w Żarczycach Dużych!

XXIX Tydzień Kultury Języka  “Przejrzysty ojczysty. Przez młodomowę do współczesnej”

W Bibliotece Publicznej w Żarczycach Dużych w dniach 15.03.2021 do 19.03.2021 był zorganizowany Tydzień Kultury Języka:

-odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki”Moliki książkowe”. Dzieci dyskutowały o książce “Tuli-pucho-kłaczek” Beatrice Alemagne. Główna bohaterka książki mała Edzia postanawia kupić dla mamy piękny prezent na urodziny.Dziewczynka wie,że musi być to Tuli-pucho -kłaczek. Natomiast nie wie co to jest? i jak wygląda? ani gdzie go szukać? Mała Edzia wyruszyła w poszukiwaniu prezentu dla mamy, a my razem z nią i wówczas – my poznałyśmy jej przyjaciół i zakamarki miasta. Klubowiczki wspólnie z małą Edzią odkryli co to jest Tuli-pucho-kłaczek: włochate, niejadalne, unikatowe, absolutne zaprzeczenie elegancji! To był on, nareszcie, prawdziwy Tuli, pucho, kłaczek! Prezent o tysiącu zastosowań…?

-głośne czytanie następujących książek: Joanny Papuzińskiej “Nasza mama czarodziejka”; Wandy Chotomskiej “Legendy polskie”; Marii Konopnickiej “O Janku Wędrowniczku”; Kornela Makuszyńskiego” 120 Przygód Koziołka Matołka”

-dzieci wykonały ilustracje do swojej ulubionej książki z biblioteki

Tydzień Kultury Języka zakończył się wpisem swojego udziału do kroniki biblioteki oraz słodkim poczęstunkiem.

A.Stańczyk