Promocja książki “Tułacze losy” Anny Błachuckiej i Adama Malickiego

W dniu 01.10. 2021r. w Strażnicy OSP w Kozłowie odbyła się promocja książki Pani Anny Błachuckiej i Pana Adama Malickiego “Tułacze losy”. Książka została wydana przez Koło Gospodyń Wiejskich “My Kozłowianki”, która przedstawia losy najmłodszego dowódcy powstania styczniowego Zygmunta Napoleona Rzewuskiego h. Krzywda. W związku z powstaniem publikacji narodził się pomysł utworzenia kącika historycznego Kozłowa. Inicjatorami pomysłu są Pani Anna Błachucka oraz Koło Gospodyń Wiejskich “My Kozłowianki”. Bibliotekarz Pani Dorota Machnik z rąk prawnuczki powstańca z Kozłowa odebrała podziękowania za możliwość utworzenia takiego kącika w bibliotece, który pozwoli na utrwalenie historii Rodziny Rzewuskich. Jeśli ktoś z Państwa chciałby się podzielić eksponatami z czasów powstania styczniowego dotyczącymi Rodziny Rzewuskich oraz Kozłowa zapraszamy do kontaktu z biblioteką w Kozłowie.