Wieści z DKK w Żarczycach Dużych!

Biblioteka Publiczna w Żarczycach Dużych w dniu 24.01.2023 zorganizowała spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki “Dialog”. Członkowie  klubu dyskutowali o książce Agnieszki Dąbrowskiej “Za duży na bajki”, która jest historią pełną przygód, zaskakujących zwrotów akcji i nawiązuje do popularnej tematyki sportów elektronicznych. Całości dopełniają piękne ilustracje autorstwa Marty Krzywickiej.

Główny bohater książki Waldek jest przedstawicielem nowego pokolenia, marzy o osiągnięciu wielkiej kariery w sportach elektronicznych. Jego pomysł wydaje się wyjątkowo realny, a wszystko to za sprawą zbliżającego się turnieju gamingowego do , którego nieustannie trenuje. Waldek ma też coś, czego nie ma wielu graczy, ma wsparcie matki doskonale rozumiejącej potrzeby syna. Wszystko ulega zmianie, gdy kobieta trafia do szpitala, a chłopcem w tym czasie opiekuje się wymagająca ciotka. To ona  zmienia sposób odżywiania Waldka i  zachęca chłopca do ćwiczeń gimnastycznych. Jakby tego było mało jego drużyna przechodzi kryzys, a uczestnictwo w turnieju nie jest już takie pewne.

Czy Waldek znajdzie w sobie siłę, aby zawalczyć o marzenie?

Klubowicze z Żarczyc Dużych  zachęcają do przeczytania ciekawej lektury.

A. Stańczyk