Wykład historyczny z profesorem Dariuszem Nawrotem w Lasochowie !!!

W dniu wczorajszym,13.10.23r. dzięki gościnności i życzliwości Państwa Stypułów w ich posiadłości w Lasochowie miał miejsce wykład historyczny “DWORY POLSKIE W CZASIE POWSTANIA STYCZNIOWEGO”, który wygłosił pan prof. dr hab. Dariusz Nawrot z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
Licznie zgromadzona publiczność z zaciekawieniem słuchała jak ważną rolę odegrały dwory w Powstaniu Styczniowym. W drugiej części spotkania pani Anna Stypuła oprowadziła zgromadzonych po Izbie Tradycji, gdzie znajdują się ekspozycje poświęcone ziemskim dworom, folwarkom i wsi na przełomie XIX i XX wieku. W czasie spotkania Pan Grzegorz Szymański, kwatermistrz Oddziału Powstańczego działającego przy DK w Małogoszczu przekazał kolejne książki nt. Powstania Styczniowego na rzecz MGBP w Małogoszczu, za co serdecznie dziękujemy. Organizatorami spotkania byli: Dom Kultury w Małogoszczu, Ostoja Dworska, MGBP w Małogoszczu, Zespół dworsko-parkowy w Lasochowie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta i Gminy Małogoszcz.

Dziękujemy wszystkim, którzy wczoraj zaszczycili nas swoją obecnością 😘😘

M. Kot