XXI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Złotnikach

Biblioteka Publiczna w Złotnikach zorganizowała imprezę czytelniczą -Tydzień Czytania Dzieciom w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom. Hasło tegorocznego Tygodnia brzmi: Polscy autorzy dla klimatu. Rokrocznie czytany jest tekst „Lokomotywa” J. Tuwima. Także i u nas, w dniu 3 czerwca br, wspólnie z dziećmi klas I-III, czytaliśmy ten wiersz. Gość specjalny spotkania – pani dyrektor MGBP w Małogoszczu Marta Kot głośno przeczytała książki z serii Żubr Pompik “Tajemnica rzeki” oraz “Dumny bielik”. Razem z żubrzą rodziną uczniowie odwiedzili Narwiański Park Narodowy oraz Woliński Park Narodowy. Na zakończenie dzieci rozwiązywały krzyżówki, przygotowane przez bibliotekę w Małogoszczu i tematycznie związane z czytanymi książkami. Dekorację imprezy stanowiły wystawki książek o tematyce ekologicznej a także pozycji ze Złotej Listy proponowanej przez Fundację ABCXXI, głównego organizatora Tygodnia Czytania Dzieciom. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, dzieci chętnie brały udział w zabawach z tekstem literackim. Zapraszamy już za rok, na kolejny Tydzień Czytania Dzieciom.

A. Świerczyńska