Wiosna z książką !

Biblioteka Publiczna w Żarczycach Dużych w dniu 23.03.2022 zorganizowała spotkanie Dyskusyjnego Klubu  Książki “Moliki książkowe”. Klubowicze dyskutowali o książce Nicoli Kucharskiej “Opowiem ci, mamo, co robią koty” jest to interesująca historia obrazkowa dla czytelników w każdym wieku, którzy  lubią koty. Książkę można również wykorzystać jako pierwszą kocią encyklopedię dla małego czytelnika, który  na pewno  będzie  bardzo zainteresowany przygodami Żabki i Gbura oraz ich przyjaciół. W tej książce są również wskazówki jak odpowiedzialnie opiekować się zwierzętami oraz polecenia ćwiczące spostrzegawczość.

W czasie spotkania dzieci dyskutowały o książce „Opowiem ci, mamo, co robią koty” oraz głośno czytały fragmenty, które je zainteresowały.

Klubowicze z dużym zaangażowaniem wykonywali  polecenia znajdujące się  pod historyjkami obrazkowymi.

W dalszej części spotkania dzieci wykonywały prace plastyczne: lepiły oraz rysowały postacie z bajki.

Spotkanie przebiegało w milej życzliwej atmosferze, dzieci były zainteresowane książką, dowiedziały się dużo wiadomości o kotach oraz opowiadały o swoich kotkach.

Członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki zachęcają do przeczytania ciekawej lektury.

A. Stańczyk

.