Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Małogoszczu

Marzec z książką!

Marzec z książką!

Biblioteka Publiczna w Żarczycach Dużych w dniu 29.03.2022 roku zorganizowała spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki “Dialog”. Tym razem członkowie klubu dyskutowali o książce Tomasza Trojanowskiego “Stroiciel”. Głównym bohaterem powieści jest nastoletni chłopiec o imieniu Cyprian, który trochę się różni od swoich rówieśników. Nie ubiera się modnie, nie uczestniczy w klasowych przyjęciach-bohater woli raczej dobrą lekturę i muzykę. Cyprian założył zespół muzyczny, z którym spotyka się w określone dni tygodnia. Nachodzą go także różne refleksje na temat jego snów, które od pewnego czasu bardzo go niepokoją. Chłopiec odwiedza w nich różnorodne miejsca, ale po pewnym czasie nie wie już czy dzieje się to na jawie, czy rzeczywiście w świecie sennym.

Podczas jednej z takich wypraw bohater trafia do sklepu muzycznego razem ze swoją koleżanką Dominiką. Testuje tam wyjątkową gitarę i uświadamia sobie, że wykorzystał skalę Oktawonu. Od tej wizyty w sklepie zaczynają się dziać dziwne sytuacje. Dochodzenie jakie Cyprian prowadzi w tej sprawie prowadzi go do zaskakującej, również dla niego samego, prawdy. Bohater okazuje się być tytułowym stroicielem, który ma za zadanie sprawić, by  z Oktawonu  wydobyły się dźwięki.  Jeśli jego misja się nie powiedzie, świat zostanie pogrążony w chaosie i stanie się zły. W rękach Cypriana będą zatem leżały losy świata-ale czy naprawdę?

Klubowiczom bardzo podobała się ta książka, chętnie dyskutowali o powieści jednocześnie nawiązując do współczesnych czasów.

Członkowie  Dyskusyjnego Klubu Książki z Żarczyc Dużych polecają ciekawą lekturę twierdząc, że warto ją przeczytać.

                                                                                                       A. Stańczyk

Scroll to Top
Skip to content