ACADEMICA – Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych już dostępna w MGBP Małogoszcz

MGBP w Małogoszczu należy do systemu ACADEMICA – cyfrowej wypożyczalni międzybibliotecznej książek i czasopism naukowych zgromadzonych w zasobie cyfrowym Biblioteki Narodowej. Dzięki projektowi ACADEMICA czytelnik zyskuje bezpłatny dostęp do ponad 2 700 000 publikacji, w tym: artykułów, monografii, całych numerów czasopism, współczesnego piśmiennictwa naukowego ze wszystkich dziedzin, a także najnowszych wydań podręczników akademickich, tekstów źródłowych i literatury pięknej.

Publikacje należące do domeny publicznej (nie chronione prawem autorskim lub licencjonowane) są dostępne bez żadnych ograniczeń. Natomiast publikacje chronione prawem autorskim są dostępne wyłącznie na  terminalu znajdującym się w bibliotece (Czytelnia Internetowa – ul. Jaszowskiego 3 A). Dzięki systemowi rezerwacji, możliwe jest zaplanowanie przez czytelnika terminu pracy na terminalu w bibliotece. Rezerwacji wybranych książek i czasopism można dokonywać z dowolnego komputera podłączonego do Internetu po zarejestrowaniu się w bibliotece. Bezpłatnej rejestracji czytelników dokonuje bibliotekarz. Korzystanie z publikacji możliwe jest jedynie w zakresie wyświetlenia jej treści na ekranie terminala oraz kopiowania do udostępnionego przez system notatnika cytatów nie przekraczających 3600 znaków.

Przyjdź do biblioteki i zobacz jakie możliwości dostępu do wiedzy daje Academica

Zachęcamy również do zapoznania się z Podręcznikiem Czytelnika

M. Kot