Czytanie na Polanie 2023 w Żarczycach Dużych!

Biblioteka Publiczna w Żarczycach Dużych w dniu 13 czerwca 2023 brała udział w Ogólnopolskiej Akcji Czytanie na Polanie, która jest realizowana w ramach kampanii “Cała Polska Czyta Dzieciom” .

W spotkaniu brali udział:

-Przedszkolaki z grupy maluchów z wychowawczynią.

-Przedszkolaki z grupy”0″ z wychowawczynią.

-Dyskusyjny Klub Książki “Moliki książkowe”.

-Dyskusyjny Klub Książki “Dialog”.

-uczniowie szkoły podstawowej.

Przedszkolaki z grupy maluchów wysłuchali głośnego czytania bajki Urszuli Kozłowskiej “Kangurek” oraz oglądali przygotowane dla nich książeczki.

Przedszkolaki z grupy “0” wysłuchali głośnego czytania wiersza Juliana Tuwima “Ptasie radio”, oglądali książeczki dla nich przygotowane oraz wspólnie z wychowawczynią czytali tytuły tych książeczek.

Klubowicze Dyskusyjnego Klubu Książki “Moliki książkowe” czytali głośno książkę Marii Kownackiej “Kajtkowe  przygody”.

Klubowicze Dyskusyjnego Klubu Książki ‘Dialog” czytali głośno fragmenty powieści  Erin Hunter “Ucieczka w dzicz”.

Dla uczestników spotkania były również przygotowane książki z księgozbioru biblioteki, które mogli oglądać, czytać fragmenty tych książek jak również wypożyczyć do domu.

#czytanienapolanie

A. Stańczyk