Czytanie na Polanie 2024 w Żarczycach Dużych!

Biblioteka Publiczna w Żarczycach Dużych zgłosiła swój udział w “Międzynarodowej Akcji Czytanie na Polanie. Edycja 2024 “. Jest to projekt czytelniczy organizowany w ramach kampanii społecznej “Cała Polska czyta dzieciom” i w dniu 7.06.2024 zorganizowała czytanie książek na świeżym powietrzu.
Dla uczestników spotkania i dzięki sprzyjającej słonecznej pogodzie została zorganizowana przestrzeń czytelnicza na placu szkolnym “pod chmurką”. Na trawie, w cieniu drzew czytaliśmy ulubione książki. Na spotkanie też przyszły Babcie naszych małych czytelników. Spotkanie było okazją do promowania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz integracji środowiska lokalnego.
W spotkaniu brali udział:
-Przedszkolaki z grupy maluchów z wychowawczynią.
-Przedszkolaki z grupy “0” z wychowawczynią.
-Uczniowie klasy 1 z wychowawczynią.
-Uczniowie klasy 2 z nauczycielem.
-Uczniowie klasy 3 z wychowawczynią.
Nasza Filia współpracując ze szkołą pragnie zachęcić uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu oraz pokazać, że czytanie jest atrakcyjną formą spędzania czasu wolnego.

A. Stańczyk