Przedszkolaki z PP w Małogoszczu z wizytą w bibliotece

W dniu 10 i 11 czerwca 2024 r. osiem grup przedszkolaków: Kotki, Pszczółki, Żabki,  Stokrotki, Biedronki, Krasnoludki, Muchomorki i Misie odwiedziły bibliotekę. Podczas lekcji bibliotecznych każda z grup dowiedziała się jak nazywają się poszczególne pomieszczenia w bibliotece, zapoznały się z jej wyposażeniem (lada biblioteczna, regały z książkami, katalog), pokazano i omówiono półki na których będą mogły znaleźć odpowiednie dla siebie książki i lektury. Dzieci poznały czym jest i na jakich zasadach funkcjonuje biblioteka publiczna oraz czym różni się od księgarni. Rozmawialiśmy również na temat traktowania i poszanowania książek. Zaprezentowany został projekt czytelniczy „Mała książka – wielki człowiek”, zachęcający do zapisania się do biblioteki i korzystania z jej księgozbioru. Był tez czas na głośne czytanie „Kicia Kocia się złości” i “Kicia Kocia w bibliotece”. Wszystkie grupy zagrały w grę planszową. Jedna grupa dzieci odgadywała zagadki, w których chochlik pozamieniał wyrazy w tytułach bajek. Dzieci doskonale znają bohaterów ulubionych książek. Na zakończenie dzieci udały się “pociągiem” w podróż po obiekcie. Po mimo kapryśnej pogody za oknem to były spotkania pełne radości i uśmiechów. Niektóre dzieci już są czytelnikami naszej biblioteki, a te które jeszcze nie są, obiecały, że powrócą tu z osobami dorosłymi i będą wypożyczać książki. Serdecznie zapraszamy.

M. Kot