Biblioteka Małogoszcz

Dyskusyjny Klub Książki w Żarczycach!

W dniu 30.04.2018 Biblioteka Publiczna w Żarczycach Dużych zorganizowała spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Klubowicze dyskutowali o dwóch książkach: Małgorzaty Karoliny Piekarskiej “Tropiciele” i Amy Ewing “Klejnot”.

“Tropiciele” Małgorzaty Karoliny Piekarskiej jest to wciągająca i pełna humoru powieść przygodowo-detektywistyczna z intrygującym tłem historycznym. Przybliża temat powstania warszawskiego, pozwala poczuć wyjątkowy klimat Saskiej Kępy i zachęca do poznania biografii Wacława Chodkowskiego, przedwojennego malarza, który stworzył wspomniane w tekście pocztówki, znalezione przez jego daleką krewną- autorkę książki.

“Klejnot” Amy Ewing-główna bohaterka Violeta Lasting jest dziewczyną kupioną przez Diuszesę Jeziora .Trafia do pięknego pałacu i szybko przekonuje się, że za olśniewającą fasadą kryje się świat dalece bardziej okrutny, niż mogłaby sobie wyobrazić. Odziana w piękne suknie lecz pozbawiona wszelkich praw Violeta jest zabawką w rękach okrutnej szlachcianki, która nie cofnie się przed niczym, by osiągnąć cel.

Klubowicze z Żarczyc zachęcają do przeczytania ciekawych lektur.

A. Stańczyk