Dzień Kota w Żarczycach Dużych!

Biblioteka Publiczna w Żarczycach Dużych w dniu 17.02.2023 zorganizowała w bibliotece Dzień Kota.

Na początku spotkania zostały omówione zagadnienia kocie zmysły i tajemnice w oparciu o książkę Pawła Czapczyka “Nasi ulubieńcy koty i kociaki”, w której można znaleźć odpowiedzi na pytania:jak dokonać wyboru kota, którego temperament i wymagania będą odpowiadały naszym oczekiwaniom i jak opiekować się kociakiem i dorosłym kotem, by nasz przyjaciel był szczęśliwy. Można ,w tej książce znaleźć informacje o pochodzeniu kotów,ich dzikich przodkach,budowie anatomicznej,mowie ciała czy ulubionych zabawach.Przedstawione są również wybrane rasy kotów długowłosych, półdługowłosych i krótkowłosych.

Piękne zdjęcia,kolorowe ilustracje i interesujące teksty wzbudziły duże zainteresowanie książką wśród uczestników spotkania.

W dalszej części spotkania klubowicze Dyskusyjnego Klubu Książki “Moliki książkowe” oraz klubowicze Dyskusyjnego Klubu Książki ”Dialog”głośno czytali swoim koleżankom i kolegom bajki o kotach m.in. seria książeczek: Anity Głowinskiej Kicia Kocia, Barbary Supeł Feluś Kocimiętki.,Agnieszki Ostojskiej-Badziak 44 koty w akcji!.

Na koniec spotkania wszyscy otrzymali kolorowankę ”Kotek”

A.Stańczyk