Światowy Dzień Kota w Małogoszczu

W dniu 18.02.2023r. w bibliotece obchodziliśmy Światowy Dzień Kota 🐈🐈🐈  który przypada na 17 lutego. Obchody tego dnia mają na celu podkreślenie znaczenia kotów w naszym życiu, uwrażliwienie ludzi na los tych zwierząt i rozbudzenie potrzeby niesienia pomocy, szczególnie w okresie zimowym, słabym, chorym, bezbronnym, bezdomnym kotom. Adaś i Mikołaj zabrali ze sobą maskotkę Kicię Kocię, wszystkim dzieciom dobrze znaną i lubianą z literatury. Po przywitaniu się z Kicią Kocią zwrotem Miau, miau Kicia Kocia do wspólnego czytania wybraliśmy książeczkę z tej serii. Następnie dzieciom przedstawione zostały rasy kotów oraz różne ciekawostki. Na uczestników spotkania czekało wiele atrakcji: malowanie twarzy, zagadki o kotach, picie mleka, nawijanie włóczki. Na zakończenie dzieci wykonały piękne kociaki z papieru. Dzieci również chętnie wypożyczyły książeczki o kotach i nie tylko. Ten dzień był pełen radości. Dziękujemy.