Dzień Miłośników Książek w Złotnikach

Dzień Miłośników Książek ❤️ to wyjątkowe święto, które obchodzimy każdego roku 9 sierpnia. Tego dnia Biblioteka w Złotnikach zorganizowała spotkanie z przedszkolakami. Celem spotkania było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Przygotowana została wystawka książek dla małych czytelników. Zorganizowano zabawę w tzw. aktywne czytanie (dzieci losowały z czarodziejskiego pudła rekwizyt, uruchamiały wyobraźnię i odgadywały z jakiej pochodzi bajki). Maluchy układały również puzzle z ulubionymi postaciami z bajek.
Bibliotekarka przeczytała książeczkę z serii: Mądra Mysz pt. „Zuzia na plaży”. Dzieci chętnie odpowiadały na zadawane pytania do czytanego tekstu. Zwrócono szczególną uwagę na zasady bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad morzem i nie tylko. Na specjalne życzenie przedszkolaków przeczytano drugi tekst o przygodach wesołego Króliczka Binga pt. „Zamek z Piasku”. Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały kolorowanki o tematyce wakacyjnej oraz zakładki do książek, które samodzielnie ozdabiały. Dzień Miłośników Książek w bibliotece w Złotnikach uważamy za udany.

A. Świerczyńska