Dzień Myszki Miki w Żarczycach Dużych

Dzień Myszki Miki w Żarczycach Dużych.

Myszka Miki to animowany bohater kreskówek oraz komiksów. Postać została stworzona przez Walta Disneya w 1928 roku. Dnia 18 listopada Myszka Miki obchodzi swoje urodziny, i to właśnie w tym dniu cały świat obchodzi Dzień Myszki Miki.
Filia biblioteczna w Żarczycach Dużych w tym dniu 18 listopada zorganizowała “Dzień Myszki Miki”. W bibliotece wszystkich czytelników witała Myszka Miki. Członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki “Moliki książkowe” czytali głośno książkę “Disney 100 bajek” m.in: Miki, Donald i przyjaciele “Dziwna żaba” ,Miki, Donald i przyjaciele “Manko w śwince”, Miki, Donald i przyjaciele “Donald lata”, Miki, Donald i przyjaciele “Złote jajko”, Miki, Donald i przyjaciele “Wędrowny koszyk”, Miki, Donald i przyjaciele “Cudowny okropny dzień”. Klubowicze tego dnia przynieśli zabawki oraz różne gadżety przedstawiające Myszkę Miki.
W tym dniu przedszkolaki oraz wszystkie dzieci, które odwiedziły bibliotekę otrzymały kolorowankę z Myszką Miki.

A. Stańczyk